وینگ استاپ

بال مرغ و سیب‌زمینی سرخ‌کرده در وینگ استاپ

قصه‌ی بشقاب‌های خوشمزه‌ی بال مرغ سرخ شده با کاغذهای نازک زیرش، از نیویورک دهه‌ی شصت و شهر بوفالو شروع شد. بعدش هم عادت به تماشای گروهی مسابقات فوتبال و جای خالی یک وعده‌ی غذایی لذیذ که بشه با بقیه‌ی تماشاچی‌ها قسمت کرد، باعث شد بال‌های تند و طعم‌دارشده‌ی مرغ به عنوان یک وعده‌ی محبوب، بال و پر بگیره.

تهران هم در دوره‌هایی از حیاتش، بی‌شباهت به نیویورک نبوده و ایستگاه بال مرغ «وینگ استاپ» هم که مدتیه به طور مخصوص و متمرکز روی این خط از غذا کار می‌کنه، رنگ و بویی از اون زمان رو با خودش به شهر آورده.

بچه‌های وینگ استاپ بهمون گفتن که کلا «وینگ» یا همون بال مرغ خودمون با وجود اصالت آمریکاییش در هفت اقلیم دنیا سرخ و سرو می‌شه ولی هرجا با یه سری مزه! یعنی این مزه‌ها به ذاپقه‌ی مردم اون کشور بستگی داره. اما طعم «بوفالو» که دیگه اصل جنسه، همه جا هست. از جمله در وینگ استاپ.

وینگ استاپ با طعم‌های جذاب و همیشه در حال تغییرش از بقیه‌ی هم‌صنف‌های خودش متفاوت می‌شه؛ توی سایتشون که می‌شه ازش غذا سفارش داد، درجه‌های مختلف تندی غذا از باربکیو هست تا «اتمیک» و از همینجا، اتمیک وسوسه‌انگیزه! البته می‌شه مثلا سفارشی از چهار طعم انتخابی داشت و ترکیب مزه‌های مختلف با همدیگه رو سنجید؛ مثلا فرض کنید ترکیبی از سالسا، چیلی تای و لیموسیر رو با هم امتحان کنید. این‌ها رو کنار سیب‌زمینی سرخ‌کرده با طعم‌های مختلف و دیپ‌های گوناگون بذارید و پالت چشایی‌تون رو حسابی قلقلک بدید.

وینگ استاپ چهارتا شعبه داره؛ شعبه‌ی مرکزی که در ظفره، دو شعبه در غرب شهر و سومی هم در کرج؛ کلا تا وقتی وینگ استاپ هست، غرب‌نشینان می‌تونن با بال مرغ تازه، عشق کنن.

پس هر موقع از گردلقمه‌ها و کش‌لقمه‌ها خسته شدید، خواستید ذائقه‌تون رو عوض کنید و با دوستانتون یک وعده‌ی هیجان‌انگیز بخورید، وینگ استاپ اون جاییه که نباید از دستش بدید.

به قول خود بچه‌های وینگ استاپ، اینجا طعم، بال و پر می‌گیره!


نشونی شعب وینگ استاپ:

  • ظفر، آرش شرقی، نبش نور بهشت غربی، جنب بوستان حنا، پلاک ۲۴
  • کرج، مهرشهر، بلوار صد غربی، ابتدای پیچک دوم
  • شهرک اکباتان: فاز ۲، مجتمع تجاری پاسارگاد، پلاک ۴
  • ستارخان، بازارچه سنتی فاز ۱، همکف شرقی بیرونی، پلاک ۱/۱۱۴

ساعت کار وینگ استاپ: همه‌روزه از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب

منوی آنلاین وینگ استاپ: yek.link/wingstopir

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما