/

پیتزریا اِلَن

اگر همین الان یک فکری با خودتون بکنید، مغازه و غذاخوری رو به خاطر می‌آرید که شکل همون چیزی باشه که سرو می‌کنه؟ مثلا یک قنادی که شکل کیک فنجونی باشه، یا پیتزریایی که شکل مثلث‌های باریک برش‌های پیتزا باشه!

خب ما مورد دوم رو توی همین تهران خودمون پیدا کردیم؛ یعنی «پیتزریا اِلَن» که اسلایسی از ناپل ایتالیاست.

از سمت بلوار اندرزگو که به بن‌بست بهزاد می‌رسید، رنگ و رخ اِلَن خودش رو نشون می‌ده. شکل مغازه به صورت یک اسلایس پیتزاست و شب‌ها حسابی خودش رو نشون می‌ده. اِلَن دو طبقه داره و هم می‌شه توی سالن نقلی طبقه‌ی بالا نشست و هم از صندلی‌های بیرون استفاده کرد. در هر صورت، آشپزخونه‌ی باز این پیتزریا این امکان رو بهتون می‌ده که غذاتون رو از مرحله‌ی اول تا وقتی از فر بیرون می‌آد، دنبال کنید. اصلا اِلَن هم به همین معناست؛ آشکار و هویدا!

الن برای شام و ناهار پذیرای مهمون‌هاشه؛ بخصوص که شب‌ها، این منطقه‌ی اداری خالی از کارمند می‌شه و شلوغی پارک قیطریه و رستوران‌ها، حال و هوای محله رو از این رو به اون رو می‌کنه. پس اگر که دنبال یک پاتوق شبانه‌ هستید که جای پارک داشته باشه، اِلَن می‌تونه همون پاتوق باشه.

گفتنیه که توی منوی اِلَن، علاوه بر چند نوع پیش‌غذاهای پرطرفداری مثل سالاد سزار، طعم و مزه‌های گوناگونی از پیتزای ناپولیتن رو می‌شه پیدا کرد؛ از طعم‌های آشناتری مثل پپرونی و سیر و استیک گرفته تا نام‌های به گوش تازه‌تری مثل وردوره (با بادمجون و قارچ) و دیاولا (با سالامی و پوره‌ی گوجه). خلاصه که انتخاب زیاده و بازه‌ی قیمتی پیتزاها نسبت به منطقه و به طور کلی، مناسب. حالا پیشنهاد ما میون این غذاها، پیتزای بیکن پاناست که ترکیب باحالی از خامه و بیکن و قارچه.

همچنین، علاوه بر شام و ناهار، عصرها هم می‌شه برای مزه‌مزه کردن یک دسر خوشمزه با قهوه، به الن سر زد!

درباره‌ی پیتزای ناپولیتن، چیزی که مهمه و باعث می‌شه مزه‌ی غذا اون تفاوت و تازگی رو داشته باشه، دست‌ساز و بکر بودن مواد اولیه‌ست. مثلا ما متوجه شدیم که اِلَن از روغن زیتون فرابکر رودبار و پوره‌ی گوجه‌ی دست‌ساز به جای سس‌های آماده‌ی کارخونه‌ای استفاده می‌کنه و این، کاملا توی مزه‌اش منعکس می‌شه.

وقتی یه سر رفتید اِلَن و بعد غذا دیدید که حس از جا بلند شدن نیست و دوست دارید همونجا بنشینید و با دوستانتون گپ بزنید، می‌تونید یکی یک لیوان قهوه بگیرید و وقت‌هایی که هوا خوبه، از صندلی‌های توی محوطه‌ی گشوده‌ی پیاده‌رو استفاده کنید.

اِلَن یکی از پیتزریاهای نوپای شهره و به نظر می‌رسه با تمرکزی که روی مواد اولیه‌ی دست اول و تازه گذاشته، قراره یکی از پاتوق‌های عاشقان پیتزا در شهر بشه.


نشونی پیتزریا اِلَن: بلوار اندرزگو، ابتدای بلوار قیطریه، خیابون کیارنگ، نبش کوچه‌ی مقدم، پلاک ۱

ساعت کار پیتزریا اِلَن: همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۱:۳۰ شب

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

2 Comments

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما