ارادت ما پیاده‌ای‌ها به عباس‌آباد ثابت‌شده‌ است! و هر سری به عباس‌آباد می‌زنیم، با دست پر برمی‌‌گردیم. این سری رفتیم سراغ «کافه اِران» این خیابون؛ همون کافه نقلی و قشنگی که توسط سه‌تا دوست کافه‌باز و کافه‌گرد، راه افتاده بود. شما هم وقتی می‌شنوید که صاحبان کافه خودشون اهل کافه‌گردی هستن، ته دلتون روشن نمیشه که با چه جای دلنشین و مطمئنی طرف هستید؟

  ‏بعد از چاق سلامتی و صحبت با بچه‌های کافه، فهمیدیم که اِران برای صبحونه و میان‌وعده‌هاش، حسابی برنامه چیده. حالا بذارید بگیم چه جوره: برای صبح‌هایی که تا آب جوش بیاد و نون داغ بشه دیرتون می‌شه، کافه اِران هر روز یک سری پیشنهادهای چاشت و صبحانه‌ رو حاضر و آماده داره تا سریع یدونه‌اش رو بردارید و دوباره بزنید بیرون.

حالا می‌تونید این وعده‌های چاشت که شامل ساندویچ و سیمیت و کروسان و… می‌شه رو بذارید برای ناهار یا شام و خلاصه خیلی کاربردیه. باید بگیم که هر موقع خواستید روی صبحونه‌تون یک لیوان قهوه هم بگیرید، قهوه‌تون با ۱۵ درصد تخفیف حساب می‌شه.

داخل کافه اران جای نشستن هست و در بیرون و فضای باز مقابل کافه هم میز و صندلی‌هایی چیده شده. اینطوری ما اران رو در دسته‌ی کافه‌های پیاده‌رو (Sidewalk Cafes) جای می‌دیم. یعنی کافه‌هایی که برای تماشای شهر مناسب هستند. و چه خیابونی بهتر از عباس‌آباد برای تماشا کردن!

برای دیدن سایر پیشنهادات صبحانه‌ی پیاده، فهرست کافه‌ها و رستوران‌هایی با صبحونه‌ی خوب رو یه نظر ببینید.

 کافه اِران برای خودش برنامه‌ها و فرهنگ جالبی داره. حالا این بار، فهمیدیم که این برنامه‌ها گسترده‌تر هم شده؛ مثلا در نظر گرفتن ۵ درصد تخفیف برای کسانی که لیوان شخصی خودشون رو به‌جای لیوان‌های کاغذی استفاده می‌کنند، یکی از این برنامه‌هاست. حالا اون مقدار تخفیف هم یه جا، ذخیره و صرف کاشت درخت می‌شه. علاوه بر این‌، اِران باشگاه مشتریان هم داره. اینطوری درصدی از مبلغ هر سفارش برای سفارشات بعد، ذخیره می‌شه که این خیلی خوبه.

‏‎یکی دیگه از برنامه‌های اِران، آموزش دادن مخاطب‌هاشون درباره یک سری اصطلاحات مربوط به قهوه‌ست که در صفحه اینستاگرامشون به چشممون خورد و برامون جالب بود. ‌ در مجموع، باید بگیم که اِران یکی از اون کافه‌های بیرون‌بره که می‌شه درگیر و دار روزهای کاری یا صبح‌های آروم روز تعطیل روش حساب کرد.  پس دفعه بعد که داشتید از خیابون بهشتی (عباس‌آباد) رد می‌شدید یا محل‌کارتون در این قلب شلوغ اداری و کاری تهران بود و دلتون هوای میان‌وعده و صبحونه بین کار کرد، می‌تونید یه سر یه اِران بزنید.


نشونی کافه اران در تهران: خیابون بهشتی، بین خیابون‌های اندیشه و داریوش، پلاک ۹۸

ساعت کاری کافه اران: هر روز از ساعت۷ صبح تا ۱۲ شب. (روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح)

نشونی صفحه‌ی کافه اران در اینستاگرام: eran_cafe

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما