کافه لیبریکا (کافه مه) در خیابان کلاهدوز یا خیابان دولت

از وقتی وارد «کافه لیبریکا» می‌شید، پالت رنگی آرامش‌بخش کافه و مبلمان سبک بوهو، به همراه گل و گیاهان تازه، حس خوبی بهتون می‌ده و دوست دارید همونجا بنشینید، زنگ بزنید دوستانتون بیان و دور هم باشید.

درباره‌ی انتخاب کافه، دغدغه‌ها یکی و دوتا نیستن. یکیشون هم ساعت کاریه؛ به خصوص برای صبح‌هایی که دیر شده و لازمه توی راه، یک چیزی تهیه کنیم و بزنیم بر بدن. کافه لیبریکا برای این وقت‌ها، هواتون رو داره چرا که در طول هفته (شنبه تا پنجشنبه) از ۷ صبح به‌راهه و این برای صرف صبحونه، حسابی دلخواهه.

علاوه بر ساعت کاری که به کار صبح‌هامون می‌آد،‌ یکی دیگه از خوبی‌های کافه لیبریکا، انتخاب‌های صبحونه‌اش هست. تیم این کافه توی منوشون، کمبوها یا بسته‌های پیشنهادی خوراکی رو در نظر گرفتن که در نهایت با قیمتی به‌صرفه‌تر، یک وعده‌ی شما رو تامین می‌کنه. بین این کمبوها (Combo یا Combination)، ساندویچ خامه و مربا، ساندویچ نوتلا، ساندویچ کره‌ بادوم زمینی و ساندویچ پنیر سبزیجات به چشم می‌خوره که با یک لیوان چای یا قهوه‌ی فرانسه همراهه و می‌تونه صبحونه، ناهار یا یک میان‌وعده‌ی بِگیر و باحال باشه!

حالا که گریزی به منوی لیبریکا زدیم، جا داره اشاره کنیم که نوشیدنی‌های گرم و خنک، بخش اعظم منوی اینجا رو تشکیل می‌دن. از قهوه‌های دمی نسل سوم مثل V60 و کمکس گرفته تا انواع آیس‌کافی‌‌ها. وقتی شِیک‌ها و انتخاب‌های چای و دمنوش رو هم کنار این موارد می‌ذاریم، به یک منوی جذاب می‌رسیم که برای فصل گرم و سرد، جوابه.

حالا علاوه بر نوشیدنی‌ها، چند صبحونه‌ی محبوب مثل املت و صبحانه‌ی انگلیسی و وافل هم توی فهرست غذاها به چشم می‌خوره و با همراهی چند قلم پاستا، منوی این فضای کار راه‌بنداز رو می‌سازه.

در نهایت، باید بگیم که زندگی دورکاری یک جورهایی این الزام رو به وجود آورده که توی هر منطقه‌ای که می‌ریم، کافه‌هایی که فضای نشستن مناسبی دارن رو بشناسیم و کافه لیبریکا هم جای خوبی برای به خاطر سپردنه.


نشونی کافه لیبریکا (کافه مه): خیابان کلاهدوز (دولت سابق)، بین اختیاریه و دیباجی، پلاک ۷

ساعت کار کافه لیبریکا: شنبه تا پنجشنبه از ۷ صبح تا ۱۱ شب و جمعه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

منوی آنلاین کافه لیبریکا: liberica.menusaz.com

آدرس صفحه‌ی کافه لیبریکا در اینستاگرام: @liberica.takeaway

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما