/

ایمپرسو بیسترو

کافه‌ی ایمپرسو بیسترو با شیرینی فرانسوی و شکلات‌های دست‌ساز در محله‌ی نیاوران تهران

یک بنای آجری قشنگ در محله‌ی نیاوران، با میز و صندلی‌هایی که پشت پرچینی جا خوش کرده بود، ما رو کنجکاو کرد تا بریم داخل این ساختمون و ببینیم در «کافه ایمپرسو» چه خبره؟

کافه‌ی ایمپرسو بیسترو با شیرینی فرانسوی و شکلات‌های دست‌ساز در محله‌ی نیاوران تهران

ایمپرسو، یک کافه‌ی دو طبقه‌ست. وقتی وارد ایمپرسو می‌شید، در وهله‌ی اول با میز-ویترین شیشه‌ای برخورد می‌کنید که داخلش شکلات‌های دست‌ساز مکعب شکل و شیرینی‌های فرانسوی، روی یک رومیزی چهارخونه نشسته.

شیرینی فرانسوی و شکلات‌های دست‌ساز در کافه ایمپرسو بیسترو
کافه‌ی ایمپرسو بیسترو با شیرینی فرانسوی و شکلات‌های دست‌ساز در محله‌ی نیاوران تهران
فضای دنج کافه ایمپرسو بیسترو

بعد که از پله‌های مارپیچ ایمپرسو بالا می‌رید، به فضای اجتماعی (Social Space) راحتی می‌رسید که واقعا تهِ دنج بودنه. جایی که می‌تونید آسوده و فراغ‌بال، با دوست‌هاتون روی پالت‌های نرمش بنشینید و از عصر روز تعطیلتون، لذت ببرید.

یک اشاره‌ای به میز و صندلی‌های پشت پرچین کردیم. ایمپرسو در فضای باز و پیاده‌رو هم جای نشستن داره. نکته‌ی قشنگش اینه که میزهای پشت پرچین، همگی کرسی دارن و در فصول سرد، نمی‌ذارن سوز هوا رو احساس کنید. می‌تونید پشتشون بشینید و در حالی که دارید گرم می‌شید، کارهاتون رو با لپ‌تاپ پیش ببرید. چون هر میزی پریز جدا داره و می‌تونید در ساعات غیر اوج، بشینید و راحت به کارهاتون برسید.

فضای باز کافه ایمپرسو بیسترو
فضای باز کافه ایمپرسو بیسترو، مناسب برای کار با لپ‌تاپ

ایمپرسو به کافه بودنش وفادار مونده و به سبک کافه‌های کلاسیک، قهوه و شیرینی سرو می‌کنه. شیرینی‌هایی مثل پاری‌برست، اکلر، پتی‌گتو و انواع تارتلت (تارت‌های کوچک یک‌نفره) به صورت روزانه توسط خود کافه، پخته و حاضر می‌شه.

شکلات دست‌ساز در ایمپرسو بیسترو
شکلات دست‌ساز
شیرینی‌های فرانسوی کافه ایمپرسو بیسترو
شیرینی فرانسوی مثل سنت اونوره، پاریس برست، اکلر، تارتلت و پتی‌گتو
کوکی‌های دست‌ساز کافه ایمپرسو بیسترو
کوکی‌های دست‌ساز
قهوه و شیرینی پاریس برست در کافه ایمپرسو بیسترو

بخش نوشیدنی‌های ایمپرسو حسابی تکمیله. دمنوش توت و میوه‌های قرمز، دمنوش سیب و دارچین، چای ترش کرنبری، وانیلا چای (چای با سیروپ وانیل)، ثَعلِب (یک جور نوشیدنی غلیظ و شیرین بر پایه‌ی شیر که به همراه دارچین سرو می‌شه و اصالت عثمانی داره)، قهوه‌های گرم بر پایه‌ی اسپرسو و بطری‌های قهوه‌ی سرد، بخشی از نوشیدنی‌های ایمپرسو رو تشکیل می‌دن. لازم به ذکره که شیر گیاهی (یا شیر غیرلبنی؛ مثل شیر فندوق و بادام) هم در ایمپرسو موجوده و برای افرادی که از سبک زندگی وگان پیروی می‌کنن، مناسبه.

ایمپرسو از کافه‌های دوستدار محیط زیست محسوب می‌شه، برای همین اگر ماگ و لیوان شخصی خودتون رو ببرید، روی نوشیدنی‌ها ۱۰ درصد تخفیف می‌گیرید. دوم اینکه کافه هیچ دورریزی نداره و در همکاری با پلتفرم بهینه، همه‌ی غذاها و خوراکی باقی‌مونده مدیریت می‌شن. همچنین اگر با حیوون خونگیتون به این کافه می‌رید، این کافه پذیرای شما خواهد بود.

حالا اگر ازمون بپرسید کِی بریم ایمپرسو؟ ما بهتون می‌گیم که برای یک قرار ملاقات دوستانه‌ی جمع‌وجور، برای کار و مطالعه کردن در آرامش و همینطور برای روزی که دلتون شیرینی می‌خواد اما نه شیرینی پیش‌پا‌افتاده‌ای، ایمپرسو بیسترو اون جاییه که به کار شما می‌آد.

کافه‌ی ایمپرسو بیسترو با شیرینی فرانسوی و شکلات‌های دست‌ساز در محله‌ی نیاوران تهران

‌نشونی ایمپرسو بیسترو در تهران: نیاوران، خیابون جهانشاهی، پلاک ۱۵

ساعت کاری ایمپرسو بیسترو: همه‌روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ١۱:٣٠ شب

نشونی صفحه‌ی ایمپرسو بیسترو در اینستاگرام: @impresso.bistro

منوی آنلاین ایمپرسو بیسترو: impressobistro.com

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما