رستوران آتیکا در سی تیر

رستوران‌ که تو تهران زیاده، ولی رستوران صمیمی و دنجی که وقتی غذاش رو می‌خورید، بتونید فقط چشم‌هاتون رو ببندید و از ترکیب مزه‌ها لذت ببرید، نه. البته در دل خیابون سی تیر رستوران کوچکی هست که غذاهاش چنین ویژگی‌‌ای رو داره؛ رستوران «آتیکا» که خودمونی بودنش، در کنار دست‌ساز و طبیعی بودن مواد غذایی مورد استفاده‌اش، اون رو در دسته‌ی فضاهایی که می‌تونن پاتوق بشن قرار داده.

منوی آتیکا از نظر تنوع طعم‌ها، خوب کار کرده و از روش‌های پخت گوناگونی بهره می‌بره.

خیلی از غذاها‌ی آتیکا، سبک تلفیقی داره؛ مثلاً می‌تونیم به بشقاب ران مرغ تنوری که از مرغ مزه‌دار شده، سس پیازچه‌، پوره‌ی سبز و نان مزه‌دار تشکیل شده، اشاره کنیم، یا سالاد آتیکا که از گوجه‌ی گیلاسی، زیتون مزه‌دار شده، پنیر لیقوان، نون شاهدونه و سس وگان درست شده. یکی دیگه از پیشنهادهای محبوب آتیکا، سوپ کدو حلوایی هست که می‌تونه یک استارتر عالی برای وعده‌ای به‌یادموندنی باشه. اگر کنار ساندویچ وج (متشکل از نان چاپاتا، پنیر کبابی، بادمجان و گوجه‌ی مزه‌دار شده)، یا پیتزای سبزیجات و سالاد آتیکا بذاریمش، یک بسته‌ی پیشنهادی گیاهخواری خوب ازش درمی‌آد.

انواع ساندویچ مرغ با پنیر خامه‌ای، سس پنیر ریحون، سس کره‌ی پارمزان و ترکیباتی از این دست هم در منو هست که می‌تونه هر کسی رو راضی کنه.

درسته که منوی آتیکا از برگر، ساندویچ، پیتزا، پاستا و چند بشقاب مثل همون بشقاب مرغ تنوری که بهش اشاره کردیم، تشکیل شده، ولی مطمئن باشید که انواع مزه‌ها و چاشنی‌های خوش‌طعم در همون‌ها جمع شده.

سس‌ها و طعم‌دهنده‌هایی که کنار غذاهای آتیکا سرو می‌شه، همیشه برای مشتری‌ها محبوب بوده و برای همین، آتیکا این امکان رو فراهم کرده که سس‌هایی مثل سس عسل باربیکیو، سس لیمو، سس زرشک، سس پنیر ریحون، سس پنیر پیازچه و همینطور زیتون میکس و کوچه‌های خشک شده خودشون رو تهیه کنید. اینجوری اگر طعم بخصوصی رو توی غذا دوست داشته باشید، می‌تونید چاشنی مولد اون طعم رو بخرید و به خونه ببرید.

روی دکور و فضای رستوران آتیکا هم خیلی دقت شده و همه‌ی مبلمانشون دست‌سازه و مخصوصا برای همین جا طراحی شده؛ درست عین غذاهاشون. در واقع شما توی آتیکا فقط غذا نمی‌خورید، بلکه یه تجربه‌ی تازه به دست می‌آرید. واقع شدن این رستوران در خیابون سی تیر با موزه‌ها، کلیسا و ساختمون‌های ارزشمند، به جذابیتش اضافه می‌کنه.

حالا کِی بریم سراغ آتیکا؟

آتیکا فضای جمع‌وجوری و کوچکی داره و دنج بودنش، اون رو به یه محل دائمی برای ناهار و شام خوردن با حلقه‌ی دوستان صمیمی تبدیل می‌کنه. می‌تونید برای یک شام خانوادگی خوب و صمیمی هم به آتیکا سر بزنید. روی هم رفته، صمیمیت فضا و کادر رستوران باعث می‌شه دلتون بخواد به اینجا برگردید.


‌نشونی رستوران آتیکا در تهران: خیابون سی تیر، نبش کوچه‌ی سیمی، پلاک ۱۲۲

نشونی صفحه‌ی رستوران آتیکا در اینستاگرام: @restaurant.attica

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما