کافه دایس، میرزای شیرازی

بعید نیست که موقع طی کردن پیاده‌روی خیابون میرزای شیرازی به سمت شمال، چشمتون چند بار به دیوارنگاره‌ی «Havana Club» و طرح بزرگ شورلت بِل‌اِر افتاده باشه. چند سالی می‌شه که اینجا، «کافه‌ی کوبایی دایس» مشغول به کاره.

صبحانه‌؛ بشقاب‌های رنگارنگ و پر و پیمون

چیزی که باعث شده اسم کافه دایس بین کافه‌گردها بچرخه، صبحونه‌های باکیفیت این کافه‌ست؛ با وافل، پنکیک، فرنچ تست، پوچد اِگ (Poached Egg یا تخم مرغ پوشه‌ای)، وافل چیکن بندیکت (متشکل از سینه‌ی مرغ سوخاری، وافل نمکی و پوچد اگ)، شکشوکا (املت تونسی) و چند مدل تست. همگی هم پر و پیمون. از اون دست صبحونه‌هایی که می‌تونه تا عصرِ آدم رو بسازه!

انتخاب‌های غذای اصلی و دسر

حالا همون اول برای آدم سوال می‌شه که: چه چیزی دایس رو یک کافه‌ی کوبایی می‌کنه؟

در پاسخ به این سوال، باید بگیم که بنیان غذای کوبایی، که با بشقاب‌های لبالب پر شده و یک سری مواد غذایی مثل برنج، لوبیا و سبزیجاتی مثل چغندر شناخته می‌شه، در کوبانا سالاد و روپا ویجا (غذای ملی کوبا) که در منوی دایس هست، به خوبی منعکس شده؛ غذاهایی که به خوبی با موهیتوی کوبایی، نوشیدنی جینجر لایم و ماکتل کوبالیبره (متشکل از کوکاکولا، لیموترش و آب آلوئه‌ورا)، جور می‌شن.

جدای از بحث آمریکای جنوبی‌اش، در کافه دایس می‌تونید بال مرغ کنجدی، بیف گریوی با پوره‌ی سیب‌زمینی و ساید سبزیجات، پاپارلینا (سیب‌زمینی، گوشت، پنیر و گوجه‌ی خشک شده)، انواع برگر و پاستا، هات‌داگ، شنیتسل و لازانیا هم سفارش بدید. مجموعا از نظر تنوع غذا، به نظر نمی‌رسه کسی ناراضی از دایس بره بیرون.

و البته بعدش هم که طبیعتا دسر می‌چسبه. دیدید انگار توی شکم آدمیزاد، جای دسر از غذای اصلی جداست؟ خب با وجود زاخِر تورته (یک نوع کیک شکلاتی آلمانی) و براونی داغ با بستنی، موجب خوشحالیه که اینجوریه!

برگر با پاپارلینا در کافه دایس
برگر با پاپارلینا
کاسه‌ی کوبایی کافه دایس
کاسه‌ی کوبایی کافه دایس

فضا و چیدمان

حالا از خوراک که بگذریم، فضای دایس به خودیِ خود، حسابی دیدنیه؛ به خصوص دیوار ویژه‌ی کافه که تماما با قاب‌ها و فیگورهایی از فریدا کالوی نقاش، چهره‌ی ماندگار چگوارا و فیلم «صورت زخمی» پر شده و حس و حال دامن‌های بلند و رنگی و کوچه‌های داغ کشورهای آمریکای لاتین رو برامون تداعی می‌کنه. اصلا این کافه‌هایی که روی جزئیات فضا و غذا دقت به خرج می‌دن، آدم رو سر حال می‌آرن!

سر جمع؛ کافه رستورانی برای وقتی که حسابی گرسنه‌تونه!

با این همه بشقاب‌های رنگی و خوش سر و وضع، پیشنهاد می‌کنیم برای صبحونه‌ی یک روز تعطیل که حسابی وقت داشته باشید یا برای ناهاری که از شام هم بی‌نیازتون بکنه، به دایس سر بزنید.


نشونی کافه دایس: بعد از پل کریمخان، خیابون میرزای شیرازی، جنب کوچه‌ی یکم، پلاک ۳/۳

ساعت کاری کافه دایس: همه روزه از ۸ صبح تا ۱۱ شب

نشونی صفحه‌ی کافه دایس در اینستاگرام: @dice_cuban_cafe

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما