کافه لایت در سی تیر

خیابون سی تیر به دلایلی مثل وجود موزه و گنجینه‌های معماری و همینطوری بهره بردن از زندگی شبانه – که به صورت غیر اصولی و بالادستی از طریق ایجاد گذر گردشگری غذایی حاصل شده – مسیر زنده و پرترددی برای گردشگران شهری بوده و هست.در کنا رستوران آتیکا که چند سالیه با غذای یونانی و پیتزا، هوای این گردشگران رو داره و از نظر غذا، از گذر گردشگری بی‌نیازشون می‌کنه، «کافه لایت» هم یک کافه‌‌ی نقلی و نازه که به شیوه‌ی صحیح، نوشیدنی کسانی که از سی تیر گذر می‌کنن رو تامین می‌کنه.

کافه لایت، تمرکزش رو روی فراهم کردن قهوه‌ی باکیفیت و میان‌وعده‌ی بیرون‌بر گذاشته. حالا بریم ببینیم داخلش چه خبره.

ورودی مغازه طوری طراحی شده که بشه سفارش رو از روی پیشخوان برداشت و برد؛ یک ویژگی عالی برای لایت که از نوبرهای اوج شیوع کرونا بود. منوی لایت شامل قهوه‌هایی بر پایه‌ی اسپرسو و همینطور قهوه‌های سرد دم می‌شه که توی بطری ریخته می‌شه و برای تو کیف گذاشتن، عالیه.

لایت قهوه‌هایی با خاستگاه‌های مختلف رو به صورت دون و آسیاب شده می‌فروشه و تنوعش، هر قهوه و سلیقه‌ای رو پوشش می‌ده. قهوه‌های کافه لایت، از گروه برشته‌کاری، آموزش و مشاوره‌ی «گرویتی» تامین می‌شه. انتخاب‌های قهوه‌‌ی کافه لایت در کنار چند قلم میلک‌شیک، نوشیدنی خنک و دمنوش، منو رو کامل می‌کنه.

فلفل نبین چه ریزه! کافه لایت یک کارگاه شیرینی‌پزی اختصاصی داره و در نتیجه هر چی کیک در ویترین‌هاش می‌بینید، مثل چیزکیک لذیذ سن سباستین، پای سیب، براونی و کروسان‌های شکم‌پر به صورت روزانه و توسط خود کافه پخته می‌شه.

قهوه‌ی بیرون‌بر با کیک و شیرینی تازه و دست‌ساز در کافه لایت

حالا ما شوخی می‌کنیم می‌گیم فلفل؛ چرا که فضای لایت، که در یک بنای قدیمی جا گرفته و کاملا بازسازی شده، چندتا میز و صندلی رو هم در خودش جا داده و این باعث می‌شه لابت برای مکالمه با دوستتون، یا ساعتی خستگی در کردن و آسوده نشستن، مناسب باشه.

یه ویژگی مثبت دیگه درباره‌ی کافه لایت، سحرخیز بودنشه؛ این کافه از ۷:۳۰ صبح، کرکره‌ها رو بالا می‌زنه و با قیمت‌های مناسبی که ارائه می‌ده، باعث می‌شه یه انتخاب عالی و همیشگی برای تامین قهوه‌ی صبحگاهی باشه و بره در دسته‌ی کافه‌های سحرخیز.گفتیم انتخاب همیشگی؛ برای وقتی که خواستید به لایت سر بزنید، یادتون باشه که کافه لایت ماگ شخصی می‌پذیره و روی سرو نوشیدنی در لیوان شخصی خودتون، ۱۰% تخفیف لحاظ می‌کنه.

اگر سمت و سوی سی تیر زندگی، یا کار می‌کنید – مثلا شاید در فضای کار اشتراکی خانه‌ی مان؟ – یا دارید سلانه‌سلانه از اون خیابون زیبا عبور می‌کنید، خیالتون راحت باشه که یک کافه‌ی باکیفیت در نزدیکیتونه.


نشونی کافه لایت در تهران: خیابون سی تیر، جنب موزه‌ی آبگینه، پلاک ۵۱

ساعت کاری کافه لایت: همه‌روزه از ۷:۳۰ صبح تا ۹ شب (روزهای تعطیل رسمی از ۹:۳۰ صبح تا ۹ شب)

نشونی صفحه‌ی کافه لایت در اینستاگرام: @lightcafe.tehran

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

کافه آندورا

آندورا برای خیلی از تهرانگردها و دانشجوهای شهر، یک اسم آشنا و یادآور خاطرات خوشه؛ حالا

خانه‌ی کا

خانه‌ی کا یک شوروم چشم نواز و خوش حس‌وحاله که میزبان کارهای طراحان و تولیدکننده‌های خلاق