کافه لایت در سی تیر

خیابون سی تیر به دلایلی مثل وجود موزه و گنجینه‌های معماری و همینطوری بهره بردن از زندگی شبانه – که به صورت غیر اصولی و بالادستی از طریق ایجاد گذر گردشگری غذایی حاصل شده – مسیر زنده و پرترددی برای گردشگران شهری بوده و هست.در کنا رستوران آتیکا که چند سالیه با غذای یونانی و پیتزا، هوای این گردشگران رو داره و از نظر غذا، از گذر گردشگری بی‌نیازشون می‌کنه، «کافه لایت» هم یک کافه‌‌ی نقلی و نازه که به شیوه‌ی صحیح، نوشیدنی کسانی که از سی تیر گذر می‌کنن رو تامین می‌کنه.

کافه لایت، تمرکزش رو روی فراهم کردن قهوه‌ی باکیفیت و میان‌وعده‌ی بیرون‌بر گذاشته. حالا بریم ببینیم داخلش چه خبره.

ورودی مغازه طوری طراحی شده که بشه سفارش رو از روی پیشخوان برداشت و برد؛ یک ویژگی عالی برای لایت که از نوبرهای اوج شیوع کرونا بود. منوی لایت شامل قهوه‌هایی بر پایه‌ی اسپرسو و همینطور قهوه‌های سرد دم می‌شه که توی بطری ریخته می‌شه و برای تو کیف گذاشتن، عالیه.

لایت قهوه‌هایی با خاستگاه‌های مختلف رو به صورت دون و آسیاب شده می‌فروشه و تنوعش، هر قهوه و سلیقه‌ای رو پوشش می‌ده. قهوه‌های کافه لایت، از گروه برشته‌کاری، آموزش و مشاوره‌ی «گرویتی» تامین می‌شه. انتخاب‌های قهوه‌‌ی کافه لایت در کنار چند قلم میلک‌شیک، نوشیدنی خنک و دمنوش، منو رو کامل می‌کنه.

فلفل نبین چه ریزه! کافه لایت یک کارگاه شیرینی‌پزی اختصاصی داره و در نتیجه هر چی کیک در ویترین‌هاش می‌بینید، مثل چیزکیک لذیذ سن سباستین، پای سیب، براونی و کروسان‌های شکم‌پر به صورت روزانه و توسط خود کافه پخته می‌شه.

قهوه‌ی بیرون‌بر با کیک و شیرینی تازه و دست‌ساز در کافه لایت

حالا ما شوخی می‌کنیم می‌گیم فلفل؛ چرا که فضای لایت، که در یک بنای قدیمی جا گرفته و کاملا بازسازی شده، چندتا میز و صندلی رو هم در خودش جا داده و این باعث می‌شه لابت برای مکالمه با دوستتون، یا ساعتی خستگی در کردن و آسوده نشستن، مناسب باشه.

یه ویژگی مثبت دیگه درباره‌ی کافه لایت، سحرخیز بودنشه؛ این کافه از ۷:۳۰ صبح، کرکره‌ها رو بالا می‌زنه و با قیمت‌های مناسبی که ارائه می‌ده، باعث می‌شه یه انتخاب عالی و همیشگی برای تامین قهوه‌ی صبحگاهی باشه و بره در دسته‌ی کافه‌های سحرخیز.گفتیم انتخاب همیشگی؛ برای وقتی که خواستید به لایت سر بزنید، یادتون باشه که کافه لایت ماگ شخصی می‌پذیره و روی سرو نوشیدنی در لیوان شخصی خودتون، ۱۰% تخفیف لحاظ می‌کنه.

اگر سمت و سوی سی تیر زندگی، یا کار می‌کنید – مثلا شاید در فضای کار اشتراکی خانه‌ی مان؟ – یا دارید سلانه‌سلانه از اون خیابون زیبا عبور می‌کنید، خیالتون راحت باشه که یک کافه‌ی باکیفیت در نزدیکیتونه.


نشونی کافه لایت در تهران: خیابون سی تیر، جنب موزه‌ی آبگینه، پلاک ۵۱

ساعت کاری کافه لایت: همه‌روزه از ۷:۳۰ صبح تا ۹ شب (روزهای تعطیل رسمی از ۹:۳۰ صبح تا ۹ شب)

نشونی صفحه‌ی کافه لایت در اینستاگرام: @lightcafe.tehran

شبکه‌ پیاده

پیاده، یک رسانه‌ی شهری و برای تهرانه؛ به این معنی که از اتفاق‌های شهر، فضاها و مغازه‌ها، تاریخچه و اخبار پایتخت صحبت می‌کنه و در تلاشه پیوند بین شهر با شهروندان رو قوی‌تر کنه.

نظرتون چی بود؟

Your email address will not be published.

تازه ترین گزارش ها

بهار در شیب‌های سهروردی

بزنیم به دل سهروردی که کوچه‌‌خیابون‌های پر شیب و خونه‌های دو‌سه‌طبقه‌ی ویلایی و اغذیه‌فروشی‌های نوستالژیکش ما